Basketbol Sahası Yapımı ve Maliyetleri Nedir? • İntegral Sports
492
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-492,page-child,parent-pageid-120,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol Sahası Nasıl Yapılır?

Basketbol sahası, çevresi tel örgü ile çevrili sentetik zeminli spor alanlarıdır.

Basketbol sahası yapımı konusunda en önemli alanlardan biri hiç şüphesiz basketbol saha zeminleridir. Yüksek kalite standartları içerisinde tasarımları yapılan basketbol zeminleri daha çok tartan zemin ve akrilik zemin boya olarak hazırlanmakta ve kullanılmaktadır. Özellikle de kapalı spor salonu söz konusu olduğunda poliüretan yani PVC spor zeminler oldukça verimli bir imkan tanımaktadır. Basketbol sahası ölçüleri 15m x 28m olarak kabul edilmiştir.

BASKETBOL SAHASI MALİYETİ
BASKETBOL ZEMİNİ MONTAJI
BASKETBOL POTASI FİYATLARI

Basketbol Sahası Yapımı Aşamaları

Basketbol sahası yapımı toplam 4 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiye, aydınlatma, demir tel işleri ile devam eder ve son olarak zemin montajı ile tamamlanmaktadır.

Altyapı Aşaması

Basketbol sahası altyapı için öncelikle hatıl beton atılır ve ankrajlar konulur. Akabinde zemine 10cm kalınlığında eğimli helikopter beton veya asfalt uygulaması yapılır.

Demir ve Tel İşleri Yapımı

Ankrajlara 4m veya 6m yüksekliğinde demir borular kaynaklanır. Aralara yere paralel olacak şekilde en az 3 sıra borular kanyaklanır. Oluşan iskelete 5x5cm pvc kaplamalı tel örgü montajı yapılır. Ana direklere müşterinin isteğine göre aydınlatma bağlanır.

Sentetik Zemin Montajı

Basketbol sahasının bu aşamasında sentetik zemin türlerinden birisi uygulanır. Dış mekanlarda en çok akrilik zemin boyası ve tartan zemin tercih edilir. Akrilik olarak kauçuk katkılı cushion akrilik zemin türümüz de mevcuttur.

Kapalı Spor Salonu Ekipmanları

Kapalı spor salonu zemini için yani iç mekan basket sahası için Poliüretan (PU) veya spor parke zemin uygulamaktayız. Ayrıca NBA basketbol potası, tribün koltuğu ve skor board uygulamalarımız için de fiyat alabilirsiniz.

Basketbol Sahası Maliyeti Nedir?

Basketbol sahası yapımı için kullanılan malzeme ve ölçüleri eşliğinde farklı maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Zemin için kullanılan kauçuk malzeme ve akrilik boya bünyesinde maliyetler farklılık yaratır. Aynı şekilde tartan zemin yapımları veya poliüretan zeminler bünyesinde de fiyatlar değişmektedir. Tüm bunlar hakkında, basketbol sahası ölçüleri ve daha detaylı bilgiyi site bünyesinde öğrenebilir ve basketbol sahası maliyeti hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Teklif almak için iletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz.

Basketbol Saha Maliyetleri

Basketbol Saha Maliyetleri

Basketbol sahası maliyetleri için bizi arayabilirsiniz.

Basketbol Sahası Yapımı Firması – Integral Spor Sistemleri

Uzun yıllar kullanım imkanı veren bu zemin tasarımları, sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda basketbol sahası ölçüleri ise fıba kurallarına uygun bir şekilde en doğru standart ölçüleri eşliğinde hazırlanmaktadır.

 

Basketbol Sahası Ölçüleri Nedir?

Profesyonel ya da açık basketbol sahası ölçüleri de genel olarak 28m ile 15m olarak tasarımı yapılırken basketbol potası ile zemin arası 3,05m gibi standart bir mesafe belirlenmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Basketbol Zemini

Genel anlamda basketbol saha zemini için normal zeminler adına akrilik zeminli basketbol sahası ve kauçuk zemin kapsamında tasarımları yapılmış sahalar ön plana çıkmaktadır. Özellikle ekonomik olması ve basketbol oynamaya elverişli bir imkan vermesi nedeniyle günümüzde en fazla tercih edilen sentetik zeminler olarak dikkat çekmektedir.

Ayrıca tartan ya da poliüretan zeminlerde yine farklı alanlarda kullanımları gerçekleşmektedir. Tartan pist olan zeminler profesyonel atletizm amaçlı kullanılmaktadır. Tartan denen zemin ise daha çok kauçuktan yapılan zeminlerdir.

Basketbol Sahası Ölçüleri

420

15m x 28m FIBA için basketbol sahası ölçüleridir

4700

94ft x 50ft NBA basketbol sahası ölçüleri feet olarak

4

4 zemin çeşidi; akrilik, tartan, parke ve poliüretan

3

Açık, kapalı ve kapalı spor salonu olarak basket sahası

Spor sahaları yapımı ve spor zemin kaplamaları montajı fiyatı al.