Futbol Sahası Yapımı Maliyetleri - FIFA Star 1-2 Suni Çim | İntegral
490
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-490,page-child,parent-pageid-120,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Futbol Sahası Yapımı

Suni Çim Futbol Sahası Yapımı

Nizami suni çim futbol sahası, çevresi tel örgü ile çevrili sentetik zeminli spor alanlarıdır.

Profesyonel suni çim futbol sahası yapımı üstün kalite standartları bünyesinde hazırlanmaktadır. Avrupa’dan özel olarak getirilen iplikler bünyesinde üretimleri yapılan sentetik çim futbol sahası, profesyonel halı saha arayışı içinde olanların adına en doğru seçeneklerden biridir. Genel olarak monofilament ve fibrile zemin kapsamında tasarımları yapılmaktadır.

Futbol Sahası Yapımı Video

Futbol Sahası Yapımı Aşamaları

Nizami suni çim halı saha yapımı toplam 4 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiyemiz, demir tel işleri ile devam eder ve son olarak suni çim halı montajı ile tamamlanmaktadır.

Altyapı Aşaması

Atlyapı çalışmaları zeminin kot düzenlemesi ile başlanır. Alınan kotlara göre hatıl beton kazısı yapılır ve 25cm genişliğinde ∅12’lik inşaat demirleri ve ∅8’lik etriyeler kullanılan hatıl beton dökülür. Ayrıca sahaya delikli drenaj boruları da montajlanır.

Demir ve Tel İşleri Yapımı

Yapılan hatıl betondaki ankaraj borularına min. 3m aralıklar ile ∅76’3mm dikme boruları kaynaklanır. Yatay borular 2-3m aralıklar ile birbirine paralel olacak şekilde kaynaklanır. Demir konstrüksiyon haki yeşil boyanır. Ardından 5cm x 5cm göz aralığında PVC kaplama tel örgü montjı yapılır.

Suni Çim Halı Montajı

Halı saha suni çim montajı için genellikle 55mm – 60mm hav boyunda fibrile veya monofilament çim halı modelleri tercih edilir. Hatıl betonun içerisi al tabakada 3 no mıcır ile, üst tabakada 1-2 no mıcır ile doldurularak mastarlanır. Üzerine geotekstil keçe serilir. Keçenin üzerine suni çim halı montajı yapılır. Halının beyaz çizgileri kesilerek yapıştırılır. Silis kum dolgusu ardından da SBR veya EPDM granül uygulaması yapılır.

Aydınlatma Sistemi Montajı

Açık halı saha aydınlatma sistemleri 400W halide projektörler ile veya 150-200W LED projektörler ile yapılmaktadır. Kablolama işlemleri önceden yapılan projektörler ikili makas aydınlatma direklerine bağlanır. Panoya bağlandıktan sonra işlem tamamlanır.

Sentetik Çim Futbol Sahası Maliyeti Nedir?

Tek renk ya da çift renk kapsamında üretimleri yapılan profesyonel suni çim halı saha yapımlarında farklı ölçüler kullanılabilmektedir. Bu futbol sahası ölçüleri ise 55m ile birlikte 60m olarak belirlenmektedir. Özellikle sertifikalı Fifa standartlarında hazırlanan suni çim saha yapımı bünyesinde FIFA 1 star ve Fifa 2 star kriterleri içerisinde yapılmaktadır. Belirli Fifa denetimi kapsamında hazırlanan sentetik çim futbol sahası profesyonel bir sistem ile nizami olarak hazırlanır. Artı olarak çimlerin üzerine dökülen granüller gri ve yeşil olmak üzere farklı renkler kapsamında yapılmakta ve bu granüller sayesinde yüksek kalite yakalanmaktadır.

Futbol Sahası Yapımı Firması

Futbol Sahası Yapımı Firması

Sentetik çim FIFA standartlarında futbol sahası zeminleri

Suni Çim Futbol Sahası Yapımı Firması – Integral Spor Sistemleri

Belirli kalite standartlarını yakalamış olarak hazırlanması gereken profesyonel suni çim saha yapımı bünyesinde dikdörtgen olarak hazırlanmaktadır.

Futbol Sahası Ölçüleri

Burada saha ölçüleri ve saha zemini büyük bir önem taşır. Genel olarak sentetik çim futbol sahası kapsamında kale arkası, yani enlemesine bakıldığı zaman 45 ile 90m arasında değişebildiği görülmektedir. Boylamasına bakıldığı zaman ise 90 ile 120m arasında değişen ölçüler bünyesinde hazırlanmaktadır. Avrupa standartları içerisinde ve özel sertifika kontrolü altında hazırlanan futbol sahası ölçüleri mutlaka bu rakamlara sadık kalınarak yapılmaktadır.

Değişik kalite standartlarında hazırlanan halı saha suni çim fiyatları ise sıklığı, hav boyu ya da omurgalı olması gibi farklı durumlara göre belirlenmektedir.

Spor sahaları yapımı ve spor zemin kaplamaları montajı fiyatı al.