Golf Sahası Yapımı Suni Çim Golf Zeminleri - İntegral Sports
511
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-511,page-child,parent-pageid-120,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Golf Sahası Yapımı

Golf Sahası Yapımı Aşamaları, Özel Golf Suni Çim Halı ve Fiyatları

Golf Sahası Nasıl Yapılır?

Golf sahaları, geniş alanlara yayılmış doğal ve suni çim zeminli spor alanlarıdır

Golf sahalarında doğal çim kullanıldığında aşırı yıpranma olması sebebiyle, günümüzde golf sahası yapımı için suni çim kullanılmaya başlanmıştır. Sentetik çim halı sayesinde, her yerde golf oynama keyfi yaşayabilmeniz mümkündür. Montajı ve bakımı çok kolay olduğundan, suni çim halı ile evinizin bahçesine golf sahası yaptırabilirsiniz. Doğal çime alternatif olarak üretilmiş olan suni çim ile istediğiniz ölçülerde golf sahası yaptırarak, evinizin bahçesinde golf oynama fırsatını yakalayabilirsiniz.

suni çim golf sahasi yapimi 2

GOLF SAHASI YAPIMI MALİYETİ
GOLF ÇİM HALI MONTAJI
SENTETİK ÇİM GOLF SAHASI

Golf Sahası Yapımı Aşamaları

Golf sahası yapımı toplam 3 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiyemiz, sulama sistemi montajı ve son olarak doğal / suni çim halı montajı ile tamamlanmaktadır.

Altyapı Aşaması

Golf sahaları doğal çim ve sentetik çim birleşiminden oluştuğu için farklı altyapılar farklı alanlarda uygulanmaktadır. İstenilen alanlarda tümsekler ve yollar yapılmaktadır.

Sulama Sistemi Yapımı

Doğal çim alanlarda otomatik sulama sistemi önceden altyapıya gömülür. İstenildiği zaman sulama yapılabilir

Doğal ve Suni Çim Montajı

Büyük golf sahası yapımında çeşitli alanlarda doğal çim montajı yapıldıktan sonra kalan alanlara özel suni çim golf zemini döşenir. Genellikle deliklerin etrafı golf sentetik çimi olmaktadır.

Golf Sahası Yapımı Maliyeti Nedir?

Golf sahası yapımı maliyeti bir çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak golf sahasının ölçüleri bu konudaki ilk kriterdir. Daha sonra seçilecek olan suni çim halı özelliklerine ve hav boyuna göre fiyatlar belirlenmektedir.

Golf Sahası Yapımı Firması

Golf Sahası Yapımı Firması

Suni çim golf sahası zeminleri fiyatları

Golf Zeminleri Yapımı Firması – Integral Sports

Amatör olanlar ya da golfe yeni başlayanlar için suni çim zeminli golf sahası yapımı çok daha uygundur. Suni çim uygulamalarında, fairway ve putting green alanında mevcut yerinden kalkan çimin ya da toprağın yerine konulması, zeminin bozulması gibi çeşitli olumsuzluklar da yaşanmamaktadır. Yağmur sonrasında doğal çim üzerinde golf oynamanız pek mümkün değildir; ancak suni çim üzerinde yağmur sonrasında bile golf oynayabilirsiniz.

Putting Green Suni Çim Halı

Doğal çim üzerinde oynanan golf sahalarında pata alanlarında suni çim uygulamalarına rastlamak mümkündür. Putting green olarak adlandırılan, golf sahası yapımı için üretilmiş özel suni çim halılar golf sahalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Yurt dışından özel ithal edilen putting green halısı, gerçek doğal çimle kıyaslanırsa; suni çimin putting, pitching ve chipping yapmaya daha elverişli olduğunu söylemek mümkündür. Yapılış maliyeti olarak bakıldığında da yine suni çim, doğal çime oranla çok daha uygudur. Bu nedenle de golf sahası yapımı uygulamalarında suni çim büyük ölçüde tercih edilmektedir.

Doğal Çim mi Suni Çim mi?

Doğal çim için gerekli olan biçme, ilaçlama, sulama, gübreleme, çim biçme ekipmanları ve buna benzer gider maliyetleri, suni çim kullanılan golf sahası yapımı ile ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca her türlü iklim koşullarına karşı dayanıklı oluşu da, suni çim zeminli golf sahalarını daha ön plana çıkarmaktadır. Doğal çimler yağmur, kar ya da aşırı sıcaklardan olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle, golf sahaları için suni çim zemin tercih edilmesi çok daha hesaplıdır.

Spor sahaları yapımı ve spor zemin kaplamaları montajı fiyatı al.