Kapalı Halı Saha Maliyeti ve Yapımı - İntegral Spor Sistemleri
488
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-488,page-child,parent-pageid-120,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Kapalı Halı Saha Yapımı

Kapalı Halı Saha Nasıl Yapılır?

Kapalı halı saha, üstü çelik konstrüksiyon ile kapanmış suni çim zeminli futbol alanlarıdır.

Kapalı halı saha yapımı, özel olarak sadece futbol için üretilmiş sentetik çim halı zeminlerin kullanılması ve bölgeye göre statik hesapları yapılarak demir konstrüksiyonu oluşturulması esasına dayanır. Kapalı halı sahayı çevreden ayıran tavan kaplaması branda, sac veya pvc kaplama olabilir.

Kapalı Saha Yapımı Videomuz

Kapalı Saha Yapımı Aşamaları

Kapalı halı saha yapımı toplam 4 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiyemiz, demir konstrüksiyon işleri ile devam eder ve son olarak suni çim halı montajı ile tamamlanmaktadır.

Altyapı Aşaması

Atlyapı çalışmaları zeminin kot düzenlemesi ile başlanır. Alınan kotlara göre hatıl beton kazısı yapılır ve 70cm genişliğinde ∅12’lik inşaat demirleri ve ∅8’lik etriyeler kullanılan hatıl beton dökülür. Beton dökülmeden önce ankaraj boruları yerleştirilmelidir.

Demir Konstrüksiyon Yapımı

Yapılan hatıl betona min. 3m aralıklar ile projeye göre 10-15mm sac flanşlar uygulanır. Demir konstrüksiyonun ana kolonları flanşa vidalanır, bükümlü diğer kolonlar da vidalı sistem olarak montaj edilir. Demirler haki yeşil boyanır. Tavan kaplaması yapılır. Ardından 5cm x 5cm göz aralığında PVC kaplama tel örgü ve halı saha tavan ağı montajı yapılır.

Suni Çim Halı Montajı

Halı saha suni çim montajı için genellikle 55mm hav boyunda fibrile veya monofilament çim halı modelleri tercih edilir. Hatıl betonun içerisi al tabakada 3 no mıcır ile, üst tabakada 1-2 no mıcır ile doldurularak mastarlanır. Üzerine geotekstil keçe serilir. Keçenin üzerine suni çim halı montajı yapılır. Halının beyaz çizgileri kesilerek yapıştırılır. Silis kum dolgusu ardından da SBR veya EPDM granül uygulaması yapılır.

Aydınlatma Sistemi Montajı

Kapalı halı saha aydınlatma sistemleri 400W halide projektörler ile veya 150-200W LED projektörler ile yapılmaktadır. Kablolama işlemleri önceden yapılan projektörler tavandaki kedi yoluna bağlanır. Panoya bağlandıktan sonra işlem tamamlanır.

Kapalı Halı Saha Maliyeti Nedir?

Zeminler metrekareye göre değişmektedir. Aynı zamanda yapının uygulanacağı alanın büyüklüğü de kapalı halı saha maliyeti düzeyini belirlemektedir. Sizlerde fiyat teklifi alarak hemen kapalı halı saha maliyeti için uygun süreci de yaşayabilirsiniz. Kalitesi ön planda olan, müşterilerin her daim keyifle tercih edeceği ve maddi anlamda sizin için son derece ideal olan kapalı halı saha maliyeti hususunda uluslararası standartlara sahip firma ile eksiksiz bir iş çıkartabilir ve doğru bir karar verdiğinizi de görebilirsiniz.

1 Kapalı saha maliyeti demir yapının özelliklerine ve ölçülerine göre fiyatlandırılır. Maliyetleri en çok etkileyen faktör budur.

2 Kapalı sahanın kaplama türü kapalı halı saha yapımı maliyetleri için belirleyicidir. Branda uygun fiyatlı, pvc ve sac nispeten daha pahalıdır.

3 Kaplaı saha aydınlatmasının LED veya halide projektörler ile yapılması maliyetlerde etkilidir. LED projektörler daha pahalıdır.

4 Sentetik çim halı seçimi kapalı saha maliyeti için önemli bir etkendir. Fibrile, monofilament ve kullanılan granül maliyeti etkiler.

Kapalı Halı Saha Yapımı Maliyeti

Kapalı Halı Saha Yapımı Maliyeti

Kapalı halı saha yapımı maliyeti için İntegral Spor!
Kapalı Halı Saha Yapımı Firması – Integral Spor Sistemleri

Halı saha olarak kapalı bir işletmenin sahibi olmak istiyorsanız, bu üretimin hangi aşamalar içerdiğini bilmek yararınıza olabilir. FİFA standartlarında projeler yapan ve bütçenize uygun bir kapalı halı saha yapımı için kusursuz süreci yaşamanız önemlidir. Uygulanacak yere göre bir projenin tasarlanması işin ilk önemli ayağı olmaktadır. Dijital platform üzerinde tesis ile alakalı her detay çizim olarak aktarılır ve onay alındıktan sonra üretim aşamasına geçilir. Ancak zemin etüt çalışmaları da kapalı halı saha yapımı için büyük önem taşır.

 

Kaynaklı ya da Cıvatalı Kapalı Halı Saha Üretimi

Deprem ve afetlere karşı dayanıklı bir yer olması önceliğimizdir. İnsan sağlığını güvenilir kılmaya dair zemin yapısına göre bir üretimin gerçekleşmesi ise zaruridir. Yapım konusunda iki temel faktör bulunmaktadır. Birincisi kaynaklı diğeri ise cıvatalı sistemdir. Kaynak kapalı halı saha yapımı monte edilmesi ve sökülmesi zor bir süreçtir ve ciddi manada teferruat gerektirir. Cıvatalı bir imalat ise ürünün komple başka bir yere taşınması gerektiğinde bunun sorunsuz yapılmasını sağlar. Kış şartlarında bile yapının çatısından ve benzeri su sızıntıları için cıvatalı önemlidir. Zemin kazı çalışmaları, direklerin montesi, zeminin mıcır ile kaplanması ve kullanılacak suni / sentetik çim halı ile uygulanması da son aşamadır.

Kapalı Halı Saha Ölçüleri Nedir?

1500

30m x 50m ideal kapalı halı saha ölçüleridir

1125

25m x 45m orta boy kapalı halı saha ölçüsü

800

20m x 40m en küçük ticari kapalı saha

648

18m x 36m çok amaçlı mini kapalı halı saha

Spor sahaları yapımı ve spor zemin kaplamaları montajı fiyatı al.