Tartan Pist Yapımı, Atletizm Pisti Maliyeti - İntegral Sports
507
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-507,page-child,parent-pageid-120,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Tartan Pist Yapımı

Tartan Pist Yapımı Aşamaları, EPDM Kauçuk Granül ve Fiyatları

Tartan Pist Nasıl Yapılır?

Tartan pist, atletizm amaçlı kullanılan 5-7mm EPDM ve 8mm SBR katmanlı esnek kauçuk spor zeminleridir

Tartan pist yani Atletizm pistleri genellikle futbol ve olimpiyat sahalarının etrafına yapılmaktadır. Bu pistler profesyonel müsabakalarda kullanılacağı için tartan pist yapımı gerekmektedir. Spor yapan sporcuların sağlığı için, 1. kalite ürünler kullanmaktayız. Tartan zemin kalınlıkları 8, 10, 13 mm olarak değişiklik göstermektedir. Tartan pist yapımı için, firma olarak kullandığımız malzemeler; akrilik primer, kauçuk granül, binder, SBR ve EPDM granüldür.

kirklareli-unv-tartan-pist-atletizm-pisti-yapimi-1

TARTAN PİST YAPIMI MALİYETİ
TARTAN ZEMİN MONTAJI
EPDM & SBR GRANÜL

Tartan Pist Yapımı Aşamaları

Açık halı saha yapımı toplam 4 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiyemiz, demir tel işleri ile devam eder ve son olarak suni çim halı montajı ile tamamlanmaktadır.

Altyapı Aşaması

Tartan pist yapılmadan önce zemin kotları alınır ve gerekli kazı dolgu işlemleri yapılır. Bu aşamada öncelikle kenarlara polimer kanal montajı yapılır.

Asfalt Zemin Yapımı

Asfalt zemin uygulaması yaklaşık %6 eğim içe doğru eğim ile yapılmalıdır. 10 cm kalınlığında asfalt uygulaması özenle yapılır.

SBR Katman

2-3mm çapındaki siyah SBR granüller ile binder sıcak olarak karıştırılır ve ortalama 8mm kalınlığında serim özel makine ile yapılır.

EPDM Katman

2-3mm çapındaki renkli EPDM granüller ile binder sıcak olarak karıştırılır ve ortalama 5-7mm kalınlığında serim özel makine ile yapılır. Soğumaya bırakılır.

Tartan Pist Maliyeti Nedir? – Atletizm Pisti Yapımı

Tartan pist yapımı maliyeti bir çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak olan atletizm pistinin koşu parkuru sayısı bu konudaki ilk kriterdir. Amatör ve antrenman sahalarında kulvar ve genişlik azaltılarak maliyetler düşürülebilir. Bizden tartan zemin m2 fiyatları için bilgi alabilirsiniz.

Atletizm Pisti YapımıFirması

Atletizm Pisti YapımıFirması

Atletizm pisti yapımı için özel tartan zemin uygulaması yapmaktayız

Tartan Pist Yapımı Firması – İntegral Sports

Uygulama alt kısmında SBR üst kısmında EPDM olarak yapılır. Spor zeminleri arasında en çok tercih edilen tartan pist yapımı sıcak ve soğuk havalardan etkilenmeden, uzun süre kullanılabilir. Bu pistler su biriktirmeyen özellikte üretilmiştir. Doğa ile 0 uyumlu, zararlı madde içermeyen, çevreye ve insan sağlığına karşı son derece uyumludur. Farklı kaplama seçenekleri ile profesyonel ekibimiz ile kaliteli hizmetler sunmaktayız.

 

Tartan Pist Yapımı Aşamaları Nasıldır?

İki tabakadan oluşan tartan pist yapımı uygulama aşamaları şöyledir. Öncelikle zemin hazırlanır, toprak zemin üzerine mıcır dökülür, daha sonra beton ya da asfalt dökülerek, zemin uygulamaya hazır hale getirilmektedir. Granül tabakalar binder adı verilen madde ile sıcak olarak karıştırılır. Siyah SBR granül tabaka, altta kalacak şekilde önceden uygulanmaktadır. Renkli olan EPDM tabaka, son katman olarak üst tabakaya uygulanmaktadır. Çoğunlukla tercih edilen renk, kiremit rengidir. Sıcak döküm olduğundan dolayı, soğuması için belirli bir süre bekletilmektedir. Tartan pistler, özellikle atletizm pistleri için uygundur ve tercih edilmektedir.

Atletizm pisti yapımı biraz uzun sürmektedir. Atletizm pisti yapımı için kullandığımız malzemeler oldukça kaliteli ve uzun ömürlüdür. Standart pist uzunluğu 400 metredir. Pist üzerinde 8 kulvar bulunmaktadır. Atletizm pisti yapımı maliyeti ise, yapımda kullanılan malzemeye göre, m2 ye göre değişiklikler göstermektedir. Atletizm pisti yapımı, sporcu sağlığı, pistin dayanıklı ve uzun ömürlü olması için özenle yapılmalıdır.

 

Tartan Pist  / Atletizm Pisti Ölçüleri Nedir?

IAAF standartları göz önüne alındığında 9 kulvarlı olabilir. Bir kulvar genişliği 1,22m ve çizgiler 5cm olarak işaretlenir. Saha çevresine oturacak şekilde D sektör olarak yapılır. 100m koşusu için düz devam eden bir alan yanı sıra 400m ve daha uzun koşular için çeşitli çizgi işaretlemeleri yapılmaktadır.

Atletizm Pisti Kulvar Ölçüleri Nedir?

1. Kulvar : 400 m
2. Kulvar: 407.04 m
3. Kulvar : 414.70 m
4. Kulvar : 422.37m
5. Kulvar : 430.03 m
6. Kulvar : 437.70 m
7. Kulvar : 445.36 m
8. Kulvar : 453.03 m

Spor sahaları yapımı ve spor zemin kaplamaları montajı fiyatı al.