Tenis Kortu Yapımı • Kort Maliyeti • Kort Zeminleri • İntegral Sport
497
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-497,page-child,parent-pageid-120,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu Yapımı Aşamaları, Zemin Çeşitleri ve Fiyatları

Tenis Kortu Nasıl Yapılır?

Tenis kortları, çevresi tel örgü ile çevrili sentetik zeminli spor alanlarıdır.

Tenis kortu yapımı için farklı sentetik zeminler kullanılabilmektedir. Suni çim halı, tartan zemin ve akrilik zemin özel olarak kullanılmakta ve en yüksek kalite standartlarında hazırlanmaktadır. Tenis kortlarının ölçüleri ise ITF standartlarında tek bir ölçü olarak kesinleşmiştir. Bu tenis kortu ölçüleri ise 18m ile 36m olarak tasarım yapılmakta ve dikdörtgen bir şekil eşliğinde hazırlanmaktadır.

tenis-kortu yapimi-sentetik cim hali-25mm-955

TENİS KORTU MALİYETİ
SUNİ ÇİM TENİS ZEMİNİ
SENTETİK ZEMİNLER

Tenis Kortu Yapımı Aşamaları

Tenis kortu yapımı toplam 4 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiyemiz, demir tel işleri ile devam eder ve son olarak sentetik zemin montajı ile tamamlanmaktadır.

Altyapı Aşaması

Tenis kortu altyapısı kapalı veya açık olmasına göre iki şekilde yapılmaktadır. Açık kortlarda hatıl beton daha ince ve ankrajlı, kapalı tenis kortunda ise hatıl betona vidalı flanş montajı yapılır.

Demir ve Tel İşleri Yapımı

Açık sahalarda genellikle 4m yüksekliğinde demir ve tel örgü uygulanır. Kapalı tenis kortunda kenarlar 3-4m tel örgü ve üzerine branda veya pvc kaplama olarak yapılabilmektedir.

Sentetik Zemin Montajı

Tenis kortu zeminleri; suni çim halı, akrlik zemin boya ve tartan zemin olarak yapabilmekteyiz.

Aydınlatma Sistemi Montajı

Tenis kortlarında aydınlatma opsiyoneldir. Gece kullanım olacaksa 400W normal veya 200W LED projektör montajımız mevcuttur.

Tenis Kortu Maliyeti Nedir?

Tenis kortu yapımı maliyeti bir çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak olan kortun ölçüleri bu konudaki ilk kriterdir. Daha sonra seçilecek olan sentetik zemin özelliklerine göre fiyatlar belirlenmektedir. Bir tenis kortunun maliyetini etkileyen son faktör ise aydınlatmadır. Aydınlatma ekipmanları LED veya halide olabilir.

Tenis Sahası Yapımı Firması

Tenis Sahası Yapımı Firması

Tenis sahası yapımı konusunda uzman ve tecrübeli ekip!

Tenis Kortu Ölçüleri ve Zemin Özellikleri

Genel olarak profesyonel tenis kortu ölçüleri 18m ile 36m arasında dikdörtgen bir biçimde tasarım yapılırken, bu ölçüler amatör tenis sahalarında değişebilmektedir. Bunlar daha çok okul ya da site gibi farklı amatör alanlarda görülmektedir. Ayrıca bilindiği üzere tenis kortları içerisinde topun sahada kalması gerektiği ölçüler de bulunmaktadır. Bu ölçüler eşliğinde 10,9m ile 23,7m olarak belirlenmiştir. Ayrıca tenis kortu yapımı bünyesinde kullanılan zeminler içerisinde suni çim zemin için gri ve yeşil renkler tercih edilirken, akrilik tarzı tenis kortları adına istenilen bir renk seçimi yapılabilmektedir. Elbette amatör tenis kortları kapsamında tenis filesi ölçülerinin de buna göre değiştiğini söylemek gerekir.

Tenis Kortu Zemin Özellikleri

Sentetik ve doğal zeminler olarak ikiye ayrılan tenis kortu yapımı bünyesinde, doğal olanlarda daha çok çim ya da toprak kullanımı gerçekleşmektedir. Yine aynı tenis kortu ölçüleri kullanılırken sentetik zeminlerde ise tartan, akrilik ya da suni çim tasarımları yapılmakta ve 3 farklı şekilde hazırlanmaktadır. Profesyonel ve amatör olarak değişen yapımlar eşliğinde tenis filesi de farklı ölçülerde ve kalite standartlarında hazırlanmaktadır.

Spor sahaları yapımı ve spor zemin kaplamaları montajı fiyatı al.