Voleybol Sahası Yapımı ve Maliyeti - Voleybol Zeminleri - İntegral Sports
509
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-509,page-child,parent-pageid-120,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Voleybol Sahası Yapımı

Voleybol Sahası Yapımı Aşamaları, Zemin Çeşitleri ve Fiyatları

Voleybol Sahası Nasıl Yapılır?

Voleybol sahaları, çevresi tel örgü ile çevrili sentetik zeminli spor alanlarıdır.

Voleybol sahaları sporcu sağlığı için doğru zeminler üzerinde oynanmalıdır. Hem açık hem de kapalı voleybol sahası yapımı alanında farkını ortaya koyan başarılı çalışmalar yapılmalıdır. Kauçuk kaplama yani tartan zemin ile yapılan saha ve akrilik zemin olarak yapılan saha türlerimiz mevcuttur. Kapalı alanlarda ise PU zeminler tercih edilir. Üzerinde her renk uygulaması da başarıyla gerçekleşmektedir. Asfalt ve beton üzerine yapılan uygulamalar da voleybol sahası yapımı başlığının iki farklı seçeneğidir.

voleybol sahasi yapimi 2-1

VOLEYBOL SAHASI YAPIMI MALİYETİ
SENTETİK ZEMİN MONTAJI
VOLEYBOL FİLESİ

Voleybol Saha Yapımı Aşamaları

Voleybol sahası yapımı toplam 4 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiyemiz, tel örgü işleri ve son olarak zemin montajı ile tamamlanmaktadır.

Altyapı Aşaması

Voleybol sahası altyapı için öncelikle hatıl beton atılır ve ankrajlar konulur. Akabinde zemine 10cm kalınlığında eğimli helikopter beton veya asfalt uygulaması yapılır.

Tel Örgü İşleri Yapımı

Ankrajlara 4m yüksekliğinde demir borular kaynaklanır. Aralara yere paralel olacak şekilde 3 sıra borular kanyaklanır. Oluşan iskelete 5cmx5cm pvc kaplamalı tel örgü montajı yapılır. Ana direklere müşterinin isteğine göre aydınlatma bağlanır.

Sentetik Zemin Montajı

Sentetik zemin çeşitlerimiz dış mekan için akrilik zemin, tartan zemin uygulamaktadır. İç mekanlarda pvc spor zemin kaplama (PU) kullanılmaktadır. Kapalı spor salonlarında ahşap parke spor sistemleri uygulamamız da mevcuttur.

Voleybol Filesi Montajı

Aksesuar montajı için voleybol filesi ve voleybol direği montajı yapımı ile şantiyemiz sonlanmaktadır.

Voleybol Sahası Yapımı Maliyeti Nedir?

Voleybol sahası yapımı maliyeti bir çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak olan sahanın ölçüleri bu konudaki ilk kriterdir. Daha sonra seçilecek olan zemin özelliklerine göre fiyatlar belirlenmektedir.

Voleybol sahası maliyetleri

Voleybol sahası maliyetleri

Voleybol sahası maliyetleri ve ölçüleri

Voleybol Sahası Yapımı Firması

Tartan, akrilik ve poliüretan zeminler de voleybol sahası yapımı için idealdir. Akrilik zeminlerin su bazlı olması, hava şartlarına karşı korunmayı sağlar ve ekonomiktir.

Önce beton üzerine belirli düzey eğim verilir. Bu, su sızıntılarının zemin yüzeyine çıkmasını önler. Şaplı beton ya da asfalt uygulaması yapılır. Ardından bu süreci belirli milim kauçuk ya da taratan yüzeyin tutkal ile yapıştırılması takip eder. İstenilen renkler ve uluslararası ölçüler ile çizgiler çizilerek teslim edilir. Eğer etrafında tel örgü istiyorsanız kazık işlemleri de standartların üzerinde yapılarak sağlanır.

Voleybol Sahası Ölçüleri Hakkında Bilgiler

Böyle bir spor alanı imal ederken boyutlarının da kriterler dahilinde olması yararlıdır. 9 metre en ve 18 metre uzunluk voleybol sahası ölçüleri arasında en idealdir. Ancak mini voleybol sahaları da mevcuttur. 6 metreye 12 metre voleybol sahası ölçüleri de alan sıkıntısı yaşayanlar için doğru bir seçim olabilir. Voleybol filesinin takılması için ihtiyaç duyulan direk alanları da doğru ölçekler ile yapılmalı ve monte edilecek direklerin sabit bir şekilde durması sağlanmalıdır.

Oyun sahasının hiç bir bölgesi performansı etkileyecek engeller barındırmaması gerekir. Bu sebeple zeminin düz olması her şeyden önemlidir. Sadece hatasız voleybol sahası ölçüleri değil, yapılacak kaplamanın hatasız olması da ömrü uzun bir sahaya sahip olunması anlamına gelmektedir. Maliyet açısından uygun bütçelerle üst düzey verim gösteren bir iş çıkarılabilmektedir.

Spor sahaları yapımı ve spor zemin kaplamaları montajı fiyatı al.